Choď na obsah Choď na menu
 


Cirkus a arogancia na Mestskom zastupiteľstve

3. 12. 2008

Cirkus a arogancia na Mestskom zastupiteľstve

 

Na poslednom novembrovom zastupiteľstve hlavného mesta Bratislavy, bolo od začiatku jasné, že suma investora  160 milionov za park Belopotockého je totálne nadhodnotená. To, že investor zdôvodňuje navršenie sumy stratou zisku nie je namieste, lebo ešte stále prebiehajú správne konania. Rovnako argumentácia starostu Petreka, že investor čakal a nekonal nie sú pravdivé.

Ale to, čo  predviedli poslanci zastupiteľsva hl.mesta na čele s pánom Holčíkom, česť výnimkám /Budaj,Machajova,Huska, Hanulík/,  to nemalo nič spoločné s odpredajom pozemku parku. Za všetko obvinili otravných spoluobčanov, ktorí ich 13 rokov tvrdohlavo obťažujú a  otravujú. Myslela som si že zle počujem a že týchto ľudí volili niekde na Madagaskare. Ale žiaľ bola to realita. Potrebovali sa vykričať. Keď mali možnosť schváliťzáchranu parku zámenou alebo oveľa nižšou sumou tak to tiež neurobili. A pri tom ide naozaj o zvyšok starého parku, ktorý bol po dostavbe rozhlasu v roku 1987 zrevitalizovaný za vtedajších milion korún. Keby to bol stavebný pozemok ako hovoril neinformovaný p.Holčík tak by to iba pohrabali a nechali tak.

Keď som si prečítala článok  o tom že opice dostanú nový pavilon aj s výbehom, pretože sledovali ich chovanie a pocity, čo je samozrejme chvályhodné,a plne s tým súhlasím, po včerajšej diskusii som nevedela do akej kategórie živočíchov sa mám  zaradiť , pretože pocity občanov, keď im enorme ubúda z okolia zeleň /Štefanovičova,park Belopotockéhop/ nikto neberie do úvahy. Zdravotné riziká a zvýšenie dopravy, nemožnosť výbehu detí v husto zastavanej štvrti im nič nehovoria. Je to kruté a bezohľadné zahusťovanie, a likvidácia zelene v Starom Meste bez náhrady a následkov.Občania už naozaj musia byť informovaní o takomto správaní poslancov. Vypýtam si prepis a rozdám občanom aby vedeli koho volili a ako sa tieto osoby stavajú k dlhoročným požiadavkám občanov.

Park Belopotockého je tu minimálne od roku 1825 podľa dokladov z pamiatkového úradu, rozhlas stavali 15 rokov, park museli zachovať Občania to vydržali aj s parkom. Knnečne si ho mohli občania začať úžívať, keby nebolo záväzného stanoviska magistrátu z roku 2004. A tu sa začali vážky prevažovať na stranu investora.

Je mi naozaj  ľúto čo všetko som si musela na adresu občanov, ktorí 13 rokov bránia majetok mesta /v roku 1990 prešiel Zares pod hl.mesto/ a aj predtým t.j. pred rokom 1989 bol podnik pod hl.mestom. A samozrejme, keby Zares s parkom nepatril mestu, tak by ho zastupiteľstvo nemohlo zlikvidovať, čo sa udialo v roku 1991 až 1993.

Čiže mesto malo napraviť vlastnú chybu aj keď sa pochybylo hlavne za Kresánka.s Vavríkom. Ale záväzné stanovisko k výstavbe dala námestníčka Mikušová za primátora Ďurkovského.

Soňa Párnická

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.