Choď na obsah Choď na menu
 


Parčík na Belopotockého zrejme zachránia výmenou pozemkov

15. 10. 2008

 

 BRATISLAVA 14. októbra (WEBNOVINY) - Parčík na Belopotockého ulici v bratislavskom Starom Meste, kde by mal vyrásť 9-podlažný polyfunkčný objekt, Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy pravdepodobne zachráni výmenou pozemkov. Ako na dnešnom brífingu uviedol námestník primátora Tomáš Korček, investorovi ponúkli adekvátne pozemky v Petržalke a v Starom Meste. Tie sú vo vlastníctve mesta, bližšie ich však až do konečného rozhodnutia nechcel špecifikovať. Firma Strabag-ZIPP, ktorá je investorom, sa má vyjadriť do 14 dní. Ako Korček tiež uviedol, spoločnosť požiadali, aby vo výrube stromov nepokračovala až do zasadania mestského zastupiteľstva. "Čokoľvek bude dohodnuté, musia totiž schváliť poslanci," zdôvodnil Korček a dodal, že takýto prísľub im investor dal.


Parčík na Belopotockého ulici v bratislavskom Starom Meste, kde by mal vyrásť 9-podlažný polyfunkčný objekt, Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy pravdepodobne zachráni výmenou pozemkov. Ako na dnešnom brífingu uviedol námestník primátora Tomáš Korček, investorovi ponúkli adekvátne pozemky v Petržalke a v Starom Meste. Tie sú vo vlastníctve mesta, bližšie ich však až do konečného rozhodnutia nechcel špecifikovať. Firma Strabag-ZIPP, ktorá je investorom, sa má vyjadriť do 14 dní. Autor: Richard Kramarik


Korček zároveň zdôraznil, že kauza parčíka na Belopotockého ulici sa ťahá takmer 13-rokov. Riešia však problém, ktorý nespôsobilo mesto. "Riešime problém za niekoho iného. Mesto nevydáva stavebné povolenie, ani povolenie na výrub," konštatoval. Mesto totiž pozemky nikdy nevlastnilo. V minulosti pozemky vlastnil Slovenský rozhlas, neskôr Ministerstvo obrany SR. Po následných niekoľkých zmenách majiteľa získala pozemky firma Strabag-ZIPP, ktorá tu plánuje postaviť deväťpodlažný polyfunkčný objekt Apartmán Park. Spoločnosť začala minulý týždeň vo štvrtok v parčíku ilegálne rúbať stromy, padlo pritom aj osem neoznačených stromov, ktoré sa nenachádzali v zozname ešte stále neplatného výrubového povolenia. Investorská spoločnosť má síce povolenie na výrub drevín, to však nestačí. Podmienkou rozhodnutia stavebného úradu totiž je, že firma musí mať zároveň stavebné povolenie. Stavebné povolenie bolo podľa hovorkyne Starého Mesta Aleny Kopřivovej vydané 10. septembra, ešte však nenadobudlo právoplatnosť. Stavebník preto rúbať stromy nemohol a postupoval v rozpore s rozhodnutím o výrube drevín. Korček doplnil, že v súčasnosti sa tým zaoberá Obvodný úrad životného prostredia v Bratislave. Pravdepodobne došlo k porušeniu zákona o ochrane prírody a krajiny.

SITA
_________
FOTO: SITA

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.