Choď na obsah Choď na menu
 


Ts magitrat Výrub stromov na Belopotockého ulici sa podarilo zastaviť

12. 10. 2008

 

TS magistrát

Výrub stromov na Belopotockého ulici sa podarilo zastaviť

Námestník primátora Tomáš Korček sa dnes predpoludním stal spolu s občanmi a médiami svedkom začiatku výrubu stromov v parčíku na Belopotockého ulici.

 

 

Investor síce mal rozhodnutie mestskej časti Staré Mesto na výrub drevín v parčíku na Belopotockého ulici, avšak toto rozhodnutie je podmienené právoplatným stavebným povolením stavebného úradu mestskej časti Staré Mesto na stavbu v tejto lokalite. Vydané stavebné povolenie však ešte nenadobudlo právoplatnosť, preto sme spoločne s občianskou iniciatívnou upozornili políciu, komunikovali sme aj s investorom a podarilo sa výrub stromov zastaviť“, konštatuje Tomáš Korček a dodáva „za týchto okolností sa vytvoril priestor na spoločné pripravované rokovanie s investorom. 

 

Listom primátora Bratislavy Andreja Ďurkovského aj na základe uznesenia poslancov mestského zastupiteľstva vytipovať pozemky vhodné na zámenu so spoločnosťou STRABAG-ZIPP Development s.r.o. za pozemok na Belopotockého ulici,  sme oslovili investora s ponukou na rokovanie 14. októbra, teda na budúci utorok.

 

Termín stretnutia investor akceptoval. Predmetom spoločného stretnutia mesta s investorom bude zámena pozemkov, pričom zámerom mesta je ponúknuť mu iné pozemky a parčík Belopotockého zachovať. Mesto zamýšľa aj jeho následnú revitalizáciu, inštaláciu mobiliáru a vybudovaním malého detského ihriska pre rodiny s deťmi. Musím ale konštatovať, že dnešné konanie investora vnímame veľmi negatívne a znamená pre nás aj isté narušenie našej dôvery voči nemu,“ konštatuje námestník primátora Bratislavy Tomáš Korček.

 

Samospráva od začiatku podporovala občanov v ich úsilí, aby na tejto ploche bol parčík, hlavné mesto SR Bratislava, ani jeho mestská časť Staré Mesto však nikdy neboli vlastníkmi spomenutého pozemku, na ktorom je dotknutá lokalita.

 

 


Kontakt: PhDr. Eva Chudinová
Posledná aktualizácia: 9.10.2008 14:50:12 14:50h, Počet zobrazení: 50

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.