Choď na obsah Choď na menu
 


Komunálni politici navrhnú na majstrovstvá prenajať hokejovému zväzu pozemok

8. 9. 2008

http://bratislava.sme.sk/c/4056723/komunalni-politici-navrhnu-na-majstrovstva-prenajat-hokejovemu-zvazu-pozemok.html

Komunálni politici navrhnú na majstrovstvá prenajať hokejovému zväzu pozemok

BRATISLAVA. Občiansky klub (OK) bratislavských komunálnych politikov pri zastupiteľstve Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bude iniciovať uznesenie, v ktorom BSK by na 99 rokov za symbolickú cenu prenajal pozemok kraja v bratislavskej mestskej časti Petržalka pre Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na hokejový šampionát v roku 2011.

Ako ďalej dnes pre médiá uviedol poslanec v zastupiteľstve BSK a bratislavský mestský poslanec Valentín Mikuš, klub víta iniciatívu primátora Andreja Ďurkovského zrekonštruovať starý Zimný štadión Ondreja Nepelu. Štadión má byť podľa neho zrekonštruovaný pre potreby bratislavského hokejového klubu Slovan. K záujmu polície o zámeny pozemkov v Bratislave v súvislosti s výstavbou haly na MS 2011 Mikuš povedal, že konali vo viere výstavby haly na šampionát.

Námestník primátora Tomáš Korček v súvislosti s kauzou parčíka na Belopotockého ulici v Bratislave povedal, že klub na riadnom septembrovom rokovaní mestského zastupiteľstva navrhne vytypovať vhodné pozemky pre zámenu s majiteľom tohto pozemku, kde je parčík. Je ním súkromná firma, ktorá tu chce stavať polyfunkčný objekt. Tento návrh prerokoval s občianskou iniciatívou za zachovanie parčíka. Úlohu vytypovať pozemky by mala dostať riaditeľka magistrátu Anna Pavlovičová, potom by sa rokovalo s majiteľom pozemku.

2. 9. 2008 13:03:00 | Copyright © TASR 2008
© 2008 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.