Choď na obsah Choď na menu
 


Park na Belopotockého ulici v Bratislave zdevastovali dnes motorovými pílami

12. 10. 2008

 

Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Park na Belopotockého ulici v Bratislave zdevastovali dnes motorovými pílami.

V parčíku na Belopotockého ulici v bratislavskom Starom Meste, kde by mal vyrásť deväťpodlažný polyfunkčný objekt, začali s výrubom stromov. Autor: SITA

 

Za obeť padlo niekoľko vzrastlých borovíc, platanov a ďalších drevín. Investor nebral ohľad na doterajšie početné protesty občianskych iniciatív, najmä obyvateľov okolitých domov a začal konať ešte pred nadobudnutím právoplatnosti stavebného povolenia.

Na miesto výrubových prác prišiel aj námestník bratislavského primátora Tomáš Korček. Ani on sa nedostal do parku, keďže investor dal celý pozemok ohradiť vysokým plotom z vlnitého plechu. Ako uviedol, magistrát oslovil investorskú spoločnosť listom primátora, v ktorom bol návrh na spoločné konanie 14. októbra. Malo sa rokovať o možnej zámene tohto priestoru. "Tak, ako sa investor správa k mestu, bude sa mesto správať k investorovi. Využijeme na to všetky legislatívne možnosti", povedal Korček.

V stanovisku mestskej časti Bratislava - Staré Mesto sa uvádza, že rozhodnutie mestskej časti na výrub drevín v parčíku na Belopotockého ulici je právoplatné od apríla 2007, čo potvrdil aj odvolací orgán Obvodný úrad životného prostredia Bratislava. Toto rozhodnutie je však podmienené právoplatným stavebným povolením stavebného úradu Bratislava I na stavbu Apartmán Park na Lehockého ulici.

Stavebné povolenie bolo vydané 10.9.2008, ešte nenadobudlo právoplatnosť. To znamená, že stavebník postupuje v rozpore s rozhodnutím o výrube drevín. Referát ochrany prírody Miestneho úradu mestskej časti Bratislava Staré Mesto bude o tom informovať Obvodný úrad životného prostredia Bratislava, ktorý vo veci bude konať ďalej, uviedla v stanovisku Alena Kopřivová, hovorkyňa referátu komunikácie s verejnosťou v Starom Meste.

Ako pri inej príležitosti uviedol občiansky aktivista z iniciatívy Bratislava otvorene Mikuláš Huba, Bratislavčania sa stávajú štatistami pri nedovolených aktivitách developerov, ktorí svojou investičnou činnosťou vážnym spôsobom ničia životné prostredie v hlavnom meste SR.

Autor:  TASR

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.